Národní park Pirin

15.06.2024
Tahle přehrada je taková Bulhatská Garda. Na obou koncích městečka, podél malá či velká tábořiště a nádherná příroda kolem. V noci sice bylo tak 10 stupňů, ale protože jsme cestou od včerejši buřiny oschnuli, noc byla moc příjemná. 
A ještě příjemnější byla jízda na motorce. Po kafičku a palačinkách jsme od přehrady vyrazili do jehličnatých lesů. Dlouhé a klikaté písčité cesty s občasnými lehkými výjezdy v lese i na lukách nám umožnili si den užít. Romatika jak prase.
A to finále. Stanování na louce uprostřed hor ve výšce těsně pod 2000 m nad mořem bylo parádni a kdyby nebylo asi miliardy různých létajících tvorů a stáda krav, které přes náš camp prošly dvakrát a Petrovi (H) málem zbourali stan, byl by romantický den adekvátně zakončen.
Ještě k tomu hmyzu. Nevím, jak to příroda udělala, ale ty potvory na nás normálně zapracovaly na směny. Začalo to mouchami a motorovými včelkami, těmi co nepíchají ale hrozně bzučí a stojí při tom na místě, po půlhodině je vystřídali komáři a nakonec, když už i ti byli unaveni, nastoupili mušky. Krásný večer.